Asst. Treasurer    
CharlotteJohnson (Liberty)       chj1054@etex.net
1044 South Mimosa
Gilmer  75644
903-725-6366
903-790-1385 (c)

June 10

Editor      
Sarah Low (Liberty)

sarahbethlow@gmail.com

3711 Holly Trail

Longview  75605

806-787-9926

March 18

Historian      
Alicia Johnson (Cherokee)           saliciajohnson@yahoo.com
185 CR 1422
Jacksonville  75766
903-721-2019 (c)

Dec. 16

Recording Secretary

 ​Glenda Chamberlain   (Liberty)        gcham33@yahoo.com
   3913 Bison Road
   Gilmer  75644
   903-725-6570
   903-806-3484 (c)
Mar 29



Recording Secretary

Jackie Ricks (Wood)

  jdbricks@att.net

 612 FM 49

 Mineola  75773

903-245-5715

Feb. 14


Project Promoter

Jeannie Walker(Tyron)

leonawalker@consolidated.net

13 Timber Creek Dr

Conroe  77301

936-537-3794

Jan. 28


GMA/YLA        
Hayley Rasco (Ellis-Hill)
 hayleyrasco7@gmail.com

  613 E. Haven Rd.

  Waxahachie   75165
 469-383-0371
Dec. 2


Asst. GMA/YLA Prom.        

Katie Allen (Ellis-Hill)

kt.allen90@gmail.com

PO Box 263

Bardwell, 75191

972-935-3291

Nov. 26
     
Sunbeam Promoter         
Vera Koonce (Harris)               djkeak55@yahoo.com
2426 Stonecrest
Houston  77018
281-642-5356
Sep. 17



Asst. Sunbeam Promoter         
Dera Moy(Harris)

​mrsderamoy@gmail.com

773 Sue Barnett Dr

Houston  77018

281-630-6090

March 31


Song Director         
Lindsie Burchett (Wood)

lindsie.burchett@yahoo.com

812 Main St.

Winnsboro  75494

905-515-9895

Dec. 26



         



Officers

Front row: K. Key, E. Midkiff, J. Ross, V. Koonce, L. Burchett, J. Walker, J. Ricks, A. Johnson, J. Strong, 

Back row: K. Heuermann, D. Moy, H. Rasco, D. Morris, C. Allen, G. Chamberlain, C. Johnson

President
Kristi Key (Van Zandt)
outnumberdad@aol.com

17304 CR 2854
Eustace 75124
903-340-0845
Jan. 10


First Vice
Cindy Allen (Cherokee)        Cindylynn90@gmail.com
 3726 CR 1313
 Jacksonville  75766
 903-570-0066 (c)
Feb. 2


Second Vice    

Diana Morris (Van Zandt)        grammydi1013@msn.com
11671 Hwy 31 E
 Brownsboro  75756
 903-288-7575 (c)
Apr. 29



Third Vice        
Barbie Reynolds (Plains)

babz71@me.com

5701 78th St

Lubbock 79424

806-470-9384

​Sept 4



Treasurer    
Jo Strong(Tarrant)               

  jostrong227@gmail.com

​413 Junell Dr.

Sulphur Springs, 75482
817-480-0888

Feb. 27



Project Selection Committee:


Lynelle Teas (Tryon) - 2023

317 Oxford Dr

Conroe, 77303

936-648-3195

lynelleljteas@aol.com

Feb 23


Kerri Heuermann (Tyron) - (2024)

11360 Birdie Rd

Conroe  77303

936-279-9864

paulheuermann@yahoo.com

Aug. 12


Ava Pool (Liberty) - 2023

11248 FM 852

Gilmer  75644

903-725-6220

903-790-5598

avanpool1956@gmail.com

March 18




Nominating Committee:


Claudie Thompson (Smith) - 2022

2685 FM 2710

Lindale  75771

903-560-5980

msclaudie@juno.com

Dec 7


Johnnie Ross (Liberty) - 2023      

PO Box 1046

Gilmer  75644
903-725-0444
903-279-7929 (c
)
johnnie.gma.ross@gmail.com
Dec. 20


Elizabeth Midkiff (Liberty) - 2025
 901 Camille Dr
 Longview, 75605
​ 903-759-4226

lizmidkiff@aol.com
​Nov. 14





Advisory Committee:

Bro. Adam Key, Bro. Jed Whitaker, Bro. Leon Ross


TexasWMA